СОННИКС таблетки 15 мг

Форма выпуска и дозировка

Таблетки, 15 мг

Таблетки, 15 мг

Упаковка

№10x3
Блістер №10x1

№10x3

Аналоги

Классификация

Классификация эквивалентности

N/A

info

Действующее вещество

ДОКСИЛАМИН

Производитель:

ООО Астрафарм Украина

Форма товара

Таблетки, вкриті оболонкою

Условия отпуска

без рецепта

Регистрационное удостоверение

UA/10819/01/01

Дата последнего обновления: 08.07.2020

Характеристика

 • Дети: Лікарський засіб не застосовувати дітям віком до 18 років.
 • Заявитель: ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
 • Приказ МЗ: №596 від 21.07.2010
 • Особые предостережения: Безсоння може мати різні причини, які не вимагають обов’язкового прийому лікарських засобів, тому перед початком застосування препарату Соннікс рекомендована консультація з лікарем.
 • Передозировка: Симптоми: першими ознаками гострого отруєння є сонливість і ознаки антихолінергічних ефектів: збудження, розширення зіниць, параліч акомодації, сухість у роті, почервоніння обличчя і шиї, гіпертермія, синусова тахікардія. Делірій, галюцинації та атетозні рухи частіше спостерігаються у дітей; іноді вони є передвісниками судом – рідкісних ускладнень тяжкого отруєння або навіть коми. Навіть якщо судоми не виникають, гостре отруєння доксиламіном іноді спричиняє рабдоміоліз, який може ускладнитися гострою нирковою недостатністю. Такий м’язовий розлад є поширеним, що вимагає проведення систематичного скринінгу шляхом вимірювання активності креатинфосфокінази.
 • Побочные реакции: Вранці після вечірнього прийому препарату може виникати сповільнення реакцій і запаморочення, тому для запобігання падінню необхідно уникати різких рухів.Рідко розвиваються антихолінергічні ефекти: запор, сухість у роті, сильне серцебиття, затримка сечовипускання,порушення зору (порушення акомодації, нечіткість зору, галюцинації, дефект зору), сплутаність свідомості.
 • Индикация: Періодичне безсоння у дорослих.
 • Противопоказания: Гіперчутливість до доксиламіну сукцинату або до допоміжних речовин та до інших антигістамінних засобів.
 • Регистрационное удостоверение: UA/10819/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 30.12.2075
 • Состав: 1 таблетка містить доксиламіну сукцинату 15 мг
 • Сроки хранения: 3 роки.
 • Торговое наименование: СОННІКС®
 • Условия отпуска: без рецепта
 • Условия хранения: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С.
 • Фармакологическая группа: Антигістамінні засоби для системного застосування. Снодійні та седативні засоби.

Упаковка

№10x3

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СОННіКС®

Склад лікарського засобу: 

діюча речовина: doxylamine;

1 таблетка містить доксиламіну сукцинату 15 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, «Селе КоатТМ».

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Таблетки круглої форми, двоопуклі, вкриті оболонкою білого кольору, на розломі видно два шари.

Назва і місцезнаходження виробника.

ТОВ «Астрафарм».

Україна, 08132, Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 6.

Фармакотерапевтична група.

Снодійні засоби. Код АТС R06A A09.

Соннікс® – снодійний засіб класу етаноламінів із групи блокаторів гістамінових H1-рецепторів, що чинить седативну і м-холіноблокуючу дію. Скорочує час засинання, підвищує тривалість і якість сну, не змінюючи фази сну.

Доксиламіну сукцинат добре абсорбується з травного тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1 годину після прийому таблеток, період напіввиведення становить 10 годин. Доксиламіну сукцинат піддається біотрансформації в печінці. Основна частина активної речовини (приблизно 60 %) виводиться в незміненому вигляді із сечею. Дані щодо здатності доксиламіну сукцинату проникати в грудне молоко відсутні, однак така можливість не виключається.

Показання для застосування.

Безсоння у дорослих, що виникло вперше або виникає іноді.

Протипоказання. 

Підвищена чутливість до компонентів препарату Закритокутова глаукома; утруднене сечовипускання (захворювання уретри і передміхурової залози). Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 15 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Препарат містить лактозу, що необхідно враховувати особам з порушенням засвоєння лактози, глюкози або галактози.

Для запобігання сонливості протягом дня необхідно враховувати, що тривалість сну після прийому препарату повинна бути не менше 7 годин.

Під час прийому препарату слід уникати прийому алкоголю.

При пробудженні серед ночі після прийому препарату можливі загальмованість або запаморочення.

Особливі застереження. 

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний для застосування у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Соннікс® впливає на швидкість психомоторних реакцій, тому слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти.

Ефективність і безпека застосування Сонніксу® для дітей віком до 15 років не встановлені, тому не слід призначати препарат цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози.

Препарат призначають дорослим і дітям старше 15 років по 7,5 - 15 мг на прийом, за 15 - 30 хв перед сном (увечері). За необхідності доза може бути збільшена до 30 мг (2 таблетки). Тривалість лікування – від 2 до 5 днів.

Передозування.

Симптоми: мідріаз, гіперемія шкіри обличчя, гіпертермія, занепокоєння, порушення координації, тремор, атетозні рухи, судоми. За відсутності лікування може розвинутися кома, що супроводжується колапсом.

Лікування: прийом активованого вугілля (50 г для дорослих і 1 г/кг – для дітей), за необхідності проводять симптоматичне лікування. За показаннями призначають протисудомні засоби і штучну вентиляцію легень.

Побічні ефекти.

Ранком після вечірнього прийому препарату може виникати сповільнення реакцій і запаморочення, тому для запобігання падінню необхідно уникати різких рухів. Антихолінергічний ефект препарату може виявлятися запором, сухістю в роті, затримкою сечовипускання, порушенням акомодації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні з антидепресантами, барбітуратами, бензодіазепінами, клонідином, опіоїдними аналгетиками, нейролептиками, транквілізаторами спостерігається посилення пригнічувальної дії Сонніксу® на центральну нервову систему.

При одночасному прийомі Сонніксу® з атропіном або іншими м-холіноблокуючими засобами, іміпраміном, протипаркінсонічними антихолінергічними препаратами підвищується ризик виникнення антихолінергічних побічних ефектів, таких як сухість у роті, запор, затримка сечовипускання.

Алкоголь посилює седативну дію Сонніксу®.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.