СОН-НАЙТ таблетки 15 мг

Форма выпуска и дозировка

Таблетки, 15 мг

Таблетки, 15 мг

Упаковка

Блістер №10x1
Блістер №10x2
Блістер №10x3

Блістер №10x1

Аналоги

Классификация

Классификация эквивалентности

N/A

info

Действующее вещество

ДОКСИЛАМИН

Форма товара

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Условия отпуска

без рецепта

Регистрационное удостоверение

UA/16370/01/01

Дата последнего обновления: 09.07.2020

Характеристика

  • Взаимодействие с другими лекарственными средствами: Алкоголь посилює седативний ефект більшості Н1-антигістамінних засобів. Слід уникати вживання алкогольних напоїв та прийому лікарських засобів, що містять етанол.
  • Дети: Препарат не застосовуєтьсядітям віком до 15 років.
  • Заявитель: Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу"
  • Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами: Необхідно звертати увагу, що при прийомі цього препарату існує ризик виникнення денної сонливості, особливо в осіб, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами.
  • Особые предостережения: Оскільки препарат містить лактозу, він протипоказаний у разі вродженої галактоземії, при синдромі порушення абсорбції глюкози та галактози, лактазній недостатності.
  • Передозировка: Першими симптомами гострого отруєння є сонливість і ознаки антихолінергічних ефектів: збудження, розширення зіниць, параліч акомодації, сухість у роті, почервоніння обличчя і шиї, гіпертермія, синусова тахікардія. Делірій, галюцинації і атетозні рухи частіше спостерігаються у дітей; іноді вони є передвісниками судом – рідкісних ускладнень тяжкого отруєння. Навіть якщо судоми не виникають, гостре отруєння доксиламіном іноді викликає рабдоміоліз, який може ускладнитися гострою нирковою недостатністю. Таке м’язове порушення є поширеним і вимагає проведення систематичного скринінгу шляхом вимірювання активності креатинфосфокінази.
  • Побочные реакции: Рідко розвиваються антихолінергічні ефекти: запор, сухість у роті, порушення акомодації, сильне серцебиття.
  • Противопоказания: Підвищена чутливість до доксиламіну сукцинату або до інших антигістамінних препаратів.
  • Регистрационное удостоверение: UA/16370/01/01
  • Срок действия регистрационного удостоверения: 13.10.2022
  • Состав: 1 таблетка містить: доксиламіну сукцинату 15,00 мг
  • Торговое наименование: СОН-НАЙТ
  • Условия отпуска: без рецепта
  • Условия хранения: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
  • Фармакологическая группа: Антигістамінні засоби для системного застосування. Снодійні та седативні засоби.

Упаковка

Блістер №10x1

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

СОН-НАЙТ

(SON-NIGHT)

 

Склад:

діюча речовина:doxylamine;

1 таблетка містить: доксиламіну сукцинату 15,00 мг;

допоміжні речовини:лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; магнію стеарат; натрію кроскармелоза; гіпромелоза; поліетиленгліколь 400; барвникова суспензія,до складу якої входятьгіпромелоза, титану діоксид (Е 171), пропіленгліколь, вода очищена.

 

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:таблетки, вкриті плівковою оболонкою, майже білого кольору, круглої циліндричної форми, з двома опуклими поверхнями та ділильною рискою з одного боку.

 

Фармакотерапевтична група.

Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТХ R06A А09.

Снодійні та седативні засоби. Код АТХ N05C M.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Снодійний засіб. Блокатор гістамінових Н1-рецепторів класу етаноламінів, що чинить седативну та м-холіноблокуючу дію. Скорочує час засинання, подовжує тривалість та покращує якість сну, при цьому не змінює фази сну.

Фармакокінетика.

Доксиламіну сукцинат добре всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація у плазмі крові відмічається через годину після прийому, період напіввиведення становить 10 год. У незначній кількості утворюються продукти розпаду, але основна частина доксиламіну сукцинату (близько 60 %) виводиться у незміненому вигляді із сечею. Невідомо, чи проникає доксиламін в грудне молоко, однак така здатність не виключається.

 

Клінічні характеристики.

Показання.Періодичне та транзиторне безсоння.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до доксиламіну сукцинату або до інших антигістамінних препаратів.

Закритокутова глаукома в особистому або сімейному анамнезі.

Уретропростатичні розлади з ризиком затримки сечі.

Дитячий вік до 15 років.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Алкоголь посилює седативний ефект більшості Н1-антигістамінних засобів. Слід уникати вживання алкогольних напоїв та прийому лікарських засобів, що містять етанол.

Слід брати до уваги такі комбінації СОН-НАЙТУ з:

- атропіном та атропіноподібними лікарськими засобами (іміпрамінові антидепресанти, антихолінергічні протипаркінсонічні препарати, атропінові спазмолітичні лікарські засоби, дизопірамід, фенотіазинові нейролептики) у зв’язку з виникненням таких побічних ефектів, як затримка сечі, запор, сухість у роті;

- іншими антидепресантами, що впливають на центральну нервову систему (похідні морфіну (знеболювальні, засоби, що застосовуються для лікування кашлю і замісної терапії), нейролептики; барбітурати, бензодіазепіни; анксіолітики, крім бензодіазепінів; седативні антидепресанти (амітриптилін, доксепін, міансерин, міртазапін, триміпрамін); седативні Н1-антигістамінні засоби; антигіпертензивні засоби центральної дії; інші: баклофен, пізотифен, талідомід) внаслідок посилення пригнічення центральної нервової системи.

 

Особливості застосування.

Оскільки препарат містить лактозу, він протипоказаний у разі вродженої галактоземії, при синдромі порушення абсорбції глюкози та галактози, лактазній недостатності.

Як і всі снодійні або седативні засоби, доксиламіну сукцинат може загострювати  синдром нічного апное (збільшення кількості і тривалості зупинок дихання). Н1-антигістамінні засоби слід застосовувати з обережністю пацієнтам літнього віку через ризик виникнення запаморочень, що може збільшити ризик падінь (наприклад, коли люди встають вночі) з наслідками, які часто є серйозними для цієї категорії пацієнтів.

Для запобігання сонливості протягом дня необхідно пам’ятати, що тривалість сну після прийому препарату повинна бути не менше 7 годин.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

На підставі наявних даних доксиламін можна застосовувати у період вагітності після консультації з лікарем. Якщо препарат застосовували у кінці вагітності, атропіноподібні та седативні властивості цієї молекули слід брати до уваги при спостереженні за новонародженим.

Невідомо, чи проникає доксиламін у грудне молоко, тому не рекомендується застосовувати препарат жінкам, які годують груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Необхідно звертати увагу, що при прийомі цього препарату існує ризик виникнення денної сонливості, особливо в осіб, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.Застосовувати за 15-30 хвилин до сну.

Рекомендована доза становить 7,5―15 мг на добу (1/2-1 таблетка на добу). При необхідності дозу можна збільшити до 30 мг на добу (2 таблетки на добу).

Пацієнтам літнього віку та пацієнтам із нирковою або печінковою недостатністюрекомендується знизити дозу.

Тривалістькурсулікування становить 2―5 днів.

Якщо безсоння зберігається довше 5 днів, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо доцільності подальшого застосування препарату.

 

Діти.

Препарат не застосовуєтьсядітям віком до 15 років.

 

Передозування.

Першими симптомами гострого отруєння є сонливість і ознаки антихолінергічних ефектів: збудження, розширення зіниць, параліч акомодації, сухість у роті, почервоніння обличчя і шиї, гіпертермія, синусова тахікардія. Делірій, галюцинації і атетозні рухи частіше спостерігаються у дітей; іноді вони є передвісниками судом – рідкісних ускладнень тяжкого отруєння. Навіть якщо судоми не виникають, гостре отруєння доксиламіном іноді викликає рабдоміоліз, який може ускладнитися гострою нирковою недостатністю. Таке м’язове порушення є поширеним і вимагає проведення систематичного скринінгу шляхом вимірювання активності креатинфосфокінази.

Лікування симптоматичне. При ранньому початку лікування рекомендується застосовувати активоване вугілля (50 г дорослим, 1 г/кг дітям).

 

Побічні реакції.

Рідко розвиваються антихолінергічні ефекти: запор, сухість у роті, порушення акомодації, сильне серцебиття.

Денна сонливість: при розвитку такого ефекту необхідно знизити дозу.

Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж.

 

Термін придатності. 2 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 1,2 або 3 блістери у коробці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу», Україна.

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 61002, Харківська обл., місто Харків, вулиця Куликівська, будинок 41.