НОКСПРЕЙ спрей 0,05 %

Форма выпуска и дозировка

Спрей, 0,05 %

Спрей, 0,05 %

Упаковка

Контейнер 10 мл №1x1
Контейнер 15 мл №1x1
Контейнер 20 мл №1x1

Контейнер 10 мл №1x1

Аналоги

Классификация

Классификация эквивалентности

N/A

info

Действующее вещество

ОКСИМЕТАЗОЛИН

Форма товара

Спрей назальний

Условия отпуска

без рецепта

Регистрационное удостоверение

UA/1703/01/01

Дата последнего обновления: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаимодействие с другими лекарственными средствами: При застосуванні інших лікарських засобів до початку лікування цим препаратом рекомендується звернутися за консультацією до лікаря. Препарат не слід одночасно застосовувати з іншими місцевими судинозвужувальними засобами (при будь-якому шляху введення останніх), з іншими назальними деконгестантами, а також із трициклічними антидепресантами, мапротиліном, оскільки можливе підвищення артеріального тиску. Таке поєднане застосування можливе лише після консультації з лікарем. При одночасному застосуванні з інгібіторами моноамінооксидази (МАО) можливе підвищення артеріального тиску. Не слід застосовувати Нокспрей одночасно або протягом 2-х тижнів після припинення лікування інгібіторами МАО (див. розділ «Протипоказання»). При одночасному застосуванні оксиметазоліну з трициклічними антидепресантами можливе підвищення ризику розвитку артеріальної гіпертензії та аритмії. Оксиметазолін може знижувати ефективність β‑адреноблокаторів, метилдопи або інших антигіпертензивних препаратів. При одночасному застосуванні симпатоміметиків та антипаркінсонічних засобів можливе збільшення токсичної дії на серцево-судинну систему.
 • Дети: Препарат застосовувати дітям віком від 6 років.
 • Заявитель: Спільне українсько-іспанське підприємство "Сперко Україна", м. Вінниця, Україна
 • Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами: Після тривалого застосування препарату у дозах, що перевищують рекомендовані, не можна виключити загального впливу на серцево-судинну систему. У таких випадках здатність керувати транспортним засобом може зменшитися.
 • Приказ МЗ: №337 від 07.06.2011
 • Особые предостережения: Край насадки флакона вводити у кожен носовий хід і різко натискати 1 раз на флакон. Під час впорскування повітря втягувати носом. Не слід відхиляти голову назад і перевертати флакон при впорскуванні спрею. Для попередження поширення інфекції не слід користуватися одним флаконом кільком особам.
 • Регистрационное удостоверение: UA/1703/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 30.12.2075
 • Состав: 1 мл розчину містить: 0,5 мг оксиметазоліну гідрохлориду
 • Сроки хранения:
 • Торговое наименование: НОКСПРЕЙ
 • Условия отпуска: без рецепта
 • Фармакологическая группа: Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики.

Упаковка

Контейнер 10 мл №1x1

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

НОКСПРЕЙ

(NOXPREY)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: оксиметазолін;

1 мл розчину містить 0,5 мг оксиметазоліну гідрохлориду;

допоміжні речовини: левоментол, камфора рацемічна, евкаліптол, натрію гідрофосфат та/або натрію дигідрофосфат, динатрію едетат (трилон Б), бензалконію хлорид, пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма. Спрей назальний.

Безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробників.

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Тел.: + 38(0432)52-30-36. E-mail:

АТ «Лабораторіос Алкала Фарма ».

Шосе М-300, Км 29,920, Алкала де Енарес. 28802, Мадрид, Іспанія.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування. Симпатоміметики. Код АТС R01А А05.

Фармакологічні властивості. Нокспрей – α-адреноміметик, похідне імідазолу, відноситься до групи місцевих судинозвужувальних засобів. При введенні в порожнину носа препарат звужує артеріоли слизової оболонки носової порожнини, внаслідок чого зменшується набряк, гіперемія, ексудація, відновлюється носове дихання, зменшуються виділення з носа. Нокспрей зменшує набряклість слизової оболонки навколо отвору євстахієвої труби, покращуючи дренаж при євстахіїті та середньому отиті. Ефірні масла, що входять до складу препарату, сприяють усуненню відчуття подразнення слизової оболонки носа, захищають її від надмірного висихання. Локальне звуження судин слизової оболонки носа і придаткових пазух виникає через 5-10 хвилин після упорскування Нокспрею в порожнину носа і триває протягом 10-12 годин.

Показання для застосування. Гострий риніт алергічної та інфекційно-запальної етіології, синусити, закладеність носа та утруднення носового дихання при застудних захворюваннях, євстахіїт, середній отит. Для полегшення проведення риноскопії та інших маніпуляцій у носовій порожнині.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; атрофічний риніт; підвищений внутрішньоочний тиск, особливо при закритокутовій глаукомі; феохромоцитома; тяжкі форми серцево-судинних захворювань (артеріальна гіпертензія, стенокардія); метаболічні порушення (гіпертиреоз, цукровий діабет); дитячий вік до 6 років. Протипоказане одночасне застосування інгібіторів моноамінооксидази та інших препаратів, які сприяють підвищенню артеріального тиску.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Кінчикнасадки флакона вводять у коженносовий хід і різко натискають один раз на флакон. Під час упорскування повітря втягується носом. Не слід відхиляти голову назад і перевертати флакон при упорскуванні Нокспрею. Для попередження поширення інфекції не слід користуватися одним флаконом кільком особам. Тривалість застосування препарату не повинна перевищувати 7 діб.

Особливі застереження. Слід уникати довготривалого застосування та передозування препарату.Довготривале застосування протинабрякових засобів для носа може призводити до послаблення їх дії. Зловживання цими засобами може спричинити атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Під час вагітності та годування груддю застосовування препарату можливе у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. У рекомендованих дозах препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Діти. Нокспрей застосовують дітям від 6 років.

Спосіб застосування та дози. Дітям віком від 6 до 12 років застосовують по 1 упорскуванню в кожен носовий хід 2 рази на добу, дітямвіком від 12 роківтадорослим – по 1-2 упорскування в кожен носовий хід 2 рази на добу. Тривалість застосування не має перевищувати 7 діб.

Передозування. При значному передозуванні або при випадковому застосуванні внутрішньоможуть виникати такі симптоми: міоз, нудота, блювання, ціаноз, гіпертермія, тахікардія, аритмія, судинна недостатність, артеріальна гіпертензія, дихальні розлади, набряк легень, зупинка серця, психічні розлади. Вкрай рідко – пригнічення функцій ЦНС з можливим розвитком коми. При передозуванні препарату промивають шлунок та проводять симптоматичну терапію.

Побічні ефекти. Іноді – печіння або сухість носових оболонок, чхання. У рідких випадках – реактивна гіперемія. Багаторазове передозування при місцевому назальному застосуванні призводить іноді до таких системних симпатоміметичних ефектів, тахікардія, підвищення артеріального тиску, безсоння, головний біль, нудота. Вкрай рідко при застосуванні Нокспрею можливі тяжкі реакції гіперчутливості, у тому числі набряк Квінке. У разі виникнення побічних ефектів застосування препарату слід припинити та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Нокспрей не слід одночасно застосовувати з іншими місцевими судинозвужувальними засобами та засобами, що вводяться інтраназально, а також із трициклічними антидепресантами та інгібіторами моноамінооксидази.

Термін придатності. 3 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати при температурі від 2 оС до 30 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15 або 20 мл у полімерних контейнерах із пробками-розпилювачами та кришками з контролем першого розкриття в картонній пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.