НАТРИЯ ГИДРОКАРБОНАТ раствор 40 мг/мл

Rp

Форма выпуска и дозировка

Раствор, 40 мг/мл

Раствор, 40 мг/мл

Упаковка

Контейнер однодозовий 2 мл №10x1
Контейнер однодозовий 5 мл №10x1
Контейнер полімерний 100 мл №1x1
Контейнер полімерний 250 мл №1x1
Пляшка скляна 100 мл №1x1
Пляшка скляна 200 мл №1x1
Пляшка скляна 400 мл №1x1

Контейнер однодозовий 2 мл №10x1

Аналоги

Классификация

Классификация эквивалентности

N/A

info

Действующее вещество

НАТРИЯ БИКАРБОНАТ

Производитель:

ООО Юрия-Фарм Украина

Форма товара

Розчин для інфузій

Условия отпуска

за рецептом

Rp

Регистрационное удостоверение

UA/8602/01/01

Дата последнего обновления: 09.07.2020

Характеристика

 • Взаимодействие с другими лекарственными средствами: Може підсилювати антигіпертензивний ефект резерпіну.
 • Заявитель: ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
 • Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами: Інформація відсутня.
 • Приказ МЗ: №47 від 25.01.2012
 • Несовместимость: У розчині натрію гідрокарбонату не можна розчиняти кислі речовини (аскорбінову, нікотинову та інші кислоти), алкалоїди (атропін, апоморфін, кофеїн, теобромін, папаверин), серцеві глікозиди, солі кальцію, магнію, важких металів (заліза, міді, цинку), тому що відбувається випадання осаду або гідроліз органічних сполук. Не змішувати з фосфатовмісними розчинами.
 • Особые предостережения: Необхідно контролювати кислотно-лужний стан крові. У хворих із супутніми захворюваннями серця або нирок можуть розвинутися серцева недостатність та набряки.
 • Передозировка: При перевищенні дози препарату можливий розвиток гіпералкалозу, тетанічних судом. При розвитку гіпералкалозу слід припинити введення препарату, при небезпеці тетанії вводити внутрішньовенно дорослим 1–3 гкальцію глюконату.
 • Побочные реакции: Нудота, блювання, анорексія, біль у шлунку, головний біль, неспокій. Артеріальна гіпертензія. Алкалоз, судоми.
 • Индикация: Некомпенсований метаболічний ацидоз, що може виникнути при інтоксикаціях різної етіології, тяжкому перебігу післяопераційного періоду, великих опіках, шоку, діабетичній комі, тривалій діареї, нестримному блюванні, гострих масивних крововтратах, тяжкому ураженні печінки та нирок, тривалих пропасних станах, тяжкій гіпоксії новонароджених. Абсолютним показанням є зниження рН крові нижче 7,2 (норма 7,37–7,42).
 • Противопоказания: Метаболічний або респіраторний алкалоз, гіпокаліємія, гіпернатріємія.
 • Регистрационное удостоверение: UA/8602/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 30.12.2075
 • Состав: 100 мл розчину містять: натрію гідрокарбонату 4 г
 • Сроки хранения: 2р.
 • Торговое наименование: НАТРІЮ ГІДРОКАРБОНАТ
 • Условия отпуска: за рецептом
 • Условия хранения: Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище25°С.
 • Фармакологическая группа: Кровозамінники та розчини для внутрішньовенного застосування. Розчини електролітів.

Упаковка

Контейнер однодозовий 2 мл №10x1

Инструкция

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

НАТРІЮ ГІДРОКАРБОНАТ

(NATRII HYDROCARBONAS)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: sodium bіcarbonate;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

осмолярність - 952 мосмоль/л, рН 7,8-8,8;

склад:100 мл розчину містять натрію гідрокарбонату 4 г;

допоміжні речовини: динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини для внутрішньовенного застосування.
Код АТС ВО5ХА02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Засіб для відновлення лужного стану крові та корекції метаболічного ацидозу. При дисоціації натрію гідрокарбонату вивільняється бікарбонатний аніон, він зв’язує іони водню з утворенням карбонової кислоти, яка потім розпадається на воду та вуглекислий газ, що виділяється при диханні. В результаті рН крові зміщується в лужний бік, підвищується буферна ємкість крові.

Препарат збільшує також виділення із організму іонів натрію та хлору, підвищує осмотичний діурез, залужнює сечу, запобігає осаду сечової кислоти в сечовидільній системі. Всередину клітин бікарбонатний аніон не проникає.

Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування. Некомпенсований метаболічний ацидоз при різних захворюваннях, таких як інтоксикації різної етіології, тяжкий перебіг післяопераційного періоду, великі опіки, шок, діабетична кома, тривала діарея, нестримне блювання, гострі масивні крововтрати, тяжкі ураження печінки та нирок, тривалі пропасні стани, тяжка гіпоксія новонароджених. Абсолютним показанням є зниження рН крові нижче 7,2 (норма 7,37-7,42).

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим внутрішньовенно або ректально краплинно; дітям – внутрішньовенно краплинно. Залежно від ступеня вираженості ацидозу препарат застосовують нерозведеним або розведеним розчином глюкози 5% у співвідношенні 1:1.

Дорослим вводять внутрішньовенно зі швидкістю приблизно 60 крапель за хвилину, до 200 мл на добу, по 100 мл двічі на день або у краплинних клізмах 50-100 мл. Новонародженим вводять внутрішньовенно в дозі 4-5 мл на 1кг маси тіла, дітям інших вікових груп – у дозі 5-7 мл на 1кг маси тіла.

Максимальна доза препарату для дорослих » 315 мл на добу, для дітей, залежно від маси, не більше 7 мл на 1 кг маси тіла (до 315 мл).

Побічна дія. Нудота, блювання, анорексія, біль у шлунку, головний біль, неспокій. Артеріальна гіпертензія. Алкалоз, судоми.

Протипоказання. Метаболічний або респіраторний алкалоз, гіпокаліємія, гіпернатріємія.

Передозування. При перевищенні дози препарату можливий розвиток гіпералкалозу, тетанічних судом. При розвитку гіпералкалозу припиняють введення препарату, при небезпеці тетанії вводять внутрішньовенно дорослим 1-3 г кальцію глюконату.

Особливості застосування. Необхідно контролювати кислотно-лужний стан крові. У хворих з супутніми захворюваннями серця або нирок можуть розвинутися серцева недостатність та набряки. Даних про протипоказання для введення в період вагітності і годування груддю немає, однак в цих випадках препарат слід вводити з обережністю, за життєвими показаннями, під контролем кислотно-лужного стану.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У розчині Натрію гідрокарбонату не можна розчиняти кислі речовини (аскорбінову, нікотинову та інші кислоти), алкалоїди (атропін, апоморфін, кофеїн, теобромін, папаверин та ін.), серцеві глікозиди, солі кальцію, магнію, важких металів (заліза, міді, цинку), тому що відбувається випадіння осаду або гідроліз органічних сполук. Не змішувати з фосфатвмісними розчинами. Може підсилювати антигіпертензивний ефект резерпіну.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, при температурі

15-25 0С. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 100 мл, 200 мл або 400 мл у пляшках та по 100 мл, 250 мл у контейнерах (пакетах) полімерних.

Виробник. ТОВ "Юрія-Фарм”.

Адреса. Україна, 03680, м. Київ, вул. М.Амосова, 10; тел./факс (044) 275-01-08; 275-92-42.