ИЗО-МИК 10 МГ таблетки 10 мг

Rp

ИЗОСОРБИДА ДИНИТРАТ

C01DA08

info

Дата последнего обновления: 25.05.2020

Форма выпуска и дозировка

tab

Таблетки, 10 мг

Упаковка

Банка №50x1

Варианты дозирования

Дозировка

10 мг

Варианты дозирования

10 мг

Форма

Таблетки

Эквивалентность

-

Классификация

Аналоги

Характеристика

  • Заявитель: ТОВ "НВФ "Мікрохім", м. Рубіжне, Луганська обл., Україна
  • Приказ МЗ: №46 від 25.01.2012
  • Регистрационное удостоверение: UA/3186/01/01
  • Срок действия регистрационного удостоверения: 30-12-2075
  • Состав: 1 таблетка містить: ізосорбіду динітрату 10 мг
  • Сроки хранения:
  • Торговое наименование: ІЗО-МІК® 10 мг
  • Условия отпуска: за рецептом
  • Фармакологическая группа: Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Кардіологічні препарати. Вазодилататори, що застосовуються у кардіології. Органічні нітрати. Ізосорбіду динітрат.

Упаковка

Банка №50x1

Инструкция

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ІЗО-МІК® 10 мг

(ІSO-MIK 10 mg)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ізосорбіду динітрат; 1,4:3,6-діангідросорбітол-2,5-динітрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватим відтінком кольору, з плоскою поверхнею, фаскою;

склад: 1 таблетка містить ізосорбіду динітрату 10 мг; 

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, стеарат кальцію, цукор. 

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на серцеву-судинну систему.Вазодилататори, що застосовуються в кардіології. Органічні нітрати. Код АТС СО1D А 08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Периферичний вазодилататор з переважним впливом на венозні судини. Антиангінальний засіб. Механізм дії пов‘язаний з вивільненням активної речовини оксиду азоту. У гладких м’язах судин оксид азоту чинить активацію гуанілатциклази та підвищує рівеньциклічного 3¢,5¢-гуанозинмонофосфату, що зрештою приводить до розслаблення гладких м’язів. Під впливом ізосорбіду динітрату артеріоли та прекапілярні сфінктери розслабляються меншою мірою, ніж великі артерії і вени. Це частково зумовлено рефлекторними реакціями, а також менш інтенсивним утворенням оксиду азоту з молекул активної речовини в стінках артеріол. Дія ізосорбіду динітрату пов’язана головним чином із зменшенням потреби міокарда в кисні за рахунок зменшення переднавантаження (розширення периферичних вен і зменшення припливу крові до правого передсердя) та післянавантаження (зменшення загального периферичного судинного опору), а також з безпосередньою коронаророзширювальною дією. Ізосорбіду динітрат сприяє перерозподілу коронарного кровотоку в ділянці зі зниженим кровозабезпеченням. Підвищує толерантність до фізичних навантажень у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, стенокардією. При серцевій недостатності препарат сприяє розвантаженню міокарда за рахунок зменшення переднавантаження, знижує тиск у малому колі кровообігу.

Фармакокінетика. При прийманні внутрішньо після всмоктування зі шлунково-кішкового тракту ізосорбіду динітрат зазнає ефекту “першого проходження” через печінку. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 год. Тривалість терапевтичної дії препарату становить 4-5 год. Середня біодоступність при пероральному та сублінгвальному застосуванні становить відповідно 22 %. Ізосорбіду динітрат метаболізується з утворенням активного метаболіту ізосорбіду-5-мононітрату, період напіввиведення якого становить 5 год, а також ізосорбіду-2-мононітрату з періодом напіввиведення 2,5 год. Період напіввиведення ізосорбіду динітрату при одноразовому прийманні препарату становить 1 год. Період напіввиведення може зростати при курсовому застосуванні препарату. Від 80 до 100 % введеної перорально разової дози виводиться із сечею протягом 24 год, переважно у формі метаболітів.

Показання для застосування. Ішемічна хвороба серця, профілактика нападів стенокардії, хронічна серцева недостатність, синдром легеневої гіпертензії.

Спосіб застосування та дози. При прийманні внутрішньо разова доза становить 10-20 мг або визначається лікарем індивідуально. Звичайно призначають по 1 таблетці 2-3 рази на добу. При необхідності на короткий термін добова доза може бути підвищена до 40-50 мг (по 1 таблетці 4-5 разів на добу). Максимальна добова доза становить 120 мг. Тривалість лікування визначається індивідуально.

Побічна дія. З боку серцево-судинної системи: можливі запаморочення, головний біль, кволість, рефлекторна тахікардія, скороминуща гіперемія обличчя, відчуття жару, артеріальна гіпотензія; в окремих випадках – частішання нападів стенокардії (синдром обкрадання). З боку травної системи: можливі нудота, блювання, поява відчуття легкого печіння язика, сухість у роті. З боку центральної нервової системи: можливі сонливість, нечіткість зору, рідко - ішемія мозку та колапс. Алергічні реакції: можливий шкірний висип. Можливо виникнення толерантності до Ізо-Мік® 10 мг або перехресної толерантності до інших нітратів.

Протипоказання. Виражена  артеріальна гіпотонія (систолічний артеріальний тиск менше

90 мм рт. ст., діастолічний артеріальний тиск менше 60 мм рт. ст.), колапс, шок, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, констриктивний перикардит, тампонада серця, токсичний набряк легенів, стани, що супроводжуються підвищенням внутрішньочерепного тиску (в тому числі геморагічний інсульт, черепно-мозкова травма), закритокутова глаукома. Підвищена чутливість до нітратів.

Передозування. Внаслідок передозування, як і при застосуванні всіх органічних нітратів, може виникати ортостатична гіпотензія та рефлекторна тахікардія. У зв’язку з цим можна чекати появи головного болю, нападів кволості, запаморочення, підсиленого серцебиття, нудоти, блювання, артеріальної гіпотензії. Можливе утворення метгемоглобінемії. Терапевтичні заходи потрібно насамперед спрямовувати на підвищення кров‘яного тиску. В легких випадках досить укласти пацієнта, підвести йому ноги. У більш серйозних випадках, при колаптоїдному стані, необхідно провести заходи щодо боротьби з шоком. Потрібно відновити об’єм циркулюючої крові (інфузія кровозамісних рідин або фізіологічного розчину); у тяжких випадках можна провести інфузію норадреналіну або допаміну. При утворенні метгемоглобіну, залежно від тяжкості стану, лікар може призначати такі антидоти для лікування метгемоглобінемії, як вітамін С - 1 г перорально; метиленовий синій - до 50 мл 1% розчину внутрішньовенно; толуїдиновий синій - спочатку 2-4 мг/кг маси тіла внутрішньовенно; оксигенотерапія, гемодіаліз, трансфузійна терапія. 

Особливості застосування. Препарат приймається перорально і не призначений для купірування нападів стенокардії. Препарат з обережністю застосовують у лікуванні пацієнтів з порушеннями мозкового кровообігу, з аортальним і/або мітральним стенозом; пацієнтів, схильних до ортостатичної гіпотензії; пацієнтів літнього віку. У період лікування, особливо у разі поступового збільшення дози, необхідний контроль артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Частий прийом високих доз може призводити до виникнення “нітратної” толерантності. Для подолання толерантності до препарату рекомендується утриматися від його приймання на 36-72 год, замінивши його на цей час іншими антиангінальними засобами, і потім продовжити лікування у вигляді монотерапії у звичайних дозах або в поєднанні з іншими препаратами. Виникнення “нітратного” головного болю на початку лікування можна попередити поступовим підвищенням дози або призначенням валідолу та ненаркотичних аналгетиків (кислота ацетилсаліцилова, парацетамол, анальгін, каптоприл). Під час лікування препаратом слід утриматися від вживання алкоголю.

Вплив на керування автомобілем та іншими механізмами.

У період лікування не рекомендується керувати транспортними засобами та займатись іншими потенційно небезпечними видами діяльності, оскільки при регулярному застосуванні ізосорбіду динітрату знижується здатність до концентрації уваги та швидкість психомоторних реакцій.

Препарат приймають, запиваючи невеликою кількістю води.

Вагітність і період годування груддю.

У період вагітності призначають тільки за суворими показаннями, після оцінки реального співвідношення користь/ризик.

Досвіду застосування препарату в педіатричній практиці немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування вазодилататорів, блокаторів кальцієвих каналів, бета-адреноблокаторів, трициклічних антидепресантів, алкоголю може посилити гіпотензивну дію Ізо-Мік® 10 мг. При одночасному застосуванні симпатоміметичних засобів (адреналін, ефедрин, норадреналін, нафтизин, мезатон, ізадрин) можливе зниження антиангінального ефекту Ізо-Мік® 10 мг.

Неможливе одночасне застосування ізосорбіду динітрату та силденафілу, який призначають при еректильній дисфункції, внаслідок посилення антигіпертензивної дії таблеток Ізо-Мік® 10 мг.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла
місці, при температурі не вище 30 °С, подалі від вогню. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 50 таблеток у контейнері полімерному, вкладеному в пачку із картону.

Заявник. ТОВ Науково-виробнича фірма “Мікрохім”.

Адреса. 93009, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Леніна, 33.

Тел.: (06453) 7-82-17, тел./факс: (06453) 7-63-98.

Виробник.ТОВ Науково-виробнича фірма «Мікрохім».

Адреса. 93009, Луганська обл., м. Рубіжне, вул. Леніна, 33.

Тел.: (06453) 7-82-17, тел./факс: (06453) 7-63-98.