ИНДАПАМИД таблетки 2,5 мг

Rp

Форма выпуска и дозировка

Таблетки, 2,5 мг

Таблетки, 2,5 мг

Упаковка

Блістер №10x3

Блістер №10x3

Аналоги

Классификация

Классификация эквивалентности

N/A

info

Действующее вещество

ИНДАПАМИД

Производитель:

Хемофарм АД Сербия

Форма товара

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Условия отпуска

за рецептом

Rp

Регистрационное удостоверение

UA/6082/01/01

Дата последнего обновления: 23.07.2020

Характеристика

 • Беременность и кормление грудью: Слід уникати призначення діуретиків вагітним жінкам та ніколи не слід застосовувати їх для лікування фізіологічних набряків вагітних. Діуретики можуть призвести до фетоплацентарної ішемії з ризиком затримки росту плода.
 • Взаимодействие с другими лекарственными средствами: Нерекомендовані комбінації
 • Дети: Індапамід не рекомендовано застосовувати дітям через недостатню кількість даних щодо безпеки та ефективності для цієї групи пацієнтів.
 • Заявитель: "Хемофарм" АД, Сербія
 • Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами: Індапамід невпливає на пильність, але у разі виникнення небажаних реакцій (див. розділ «Побічні реакції»), у тому числі симптомів, пов’язаних зі зниженням артеріального тиску, особливо на початку лікування або у разі застосування у комбінації з іншим антигіпертензивним засобом, здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами може бути порушена.
 • Приказ МЗ: №264 від 13.04.2012
 • Передозировка: Симптоми передозування, перш за все, мають прояви водно-електролітних порушень (гіпонатріємія, гіпокаліємія). Клінічно можливе виникнення нудоти, блювання, артеріальної гіпотензії, судом, сонливості, запаморочення (вертиго), сплутаності свідомості, поліурії або олігурії аж до анурії (що спричинена гіповолемією).
 • Побочные реакции: Більшість небажаних ефектів, як клінічних, так і з боку лабораторних показників, є дозозалежними.Тіазидоподібні діуретики,у тому числі індапамід, можуть спричинити небажані ефекти,зазначені нижче.
 • Индикация: Есенціальна гіпертензія.
 • Противопоказания: З боку шкіри та підшкірної тканини: реакції гіперчутливості, головним чином з боку шкіри, у пацієнтів, які мають схильність до алергічних та астматичних реакцій: макулопапульозні висипання; пурпура; ангіоневротичний набряк та/або кропив’янка, токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона; можливе загострення існуючого гострого системного червоного вовчака; повідомлялося про випадки реакцій фоточутливості (див. розділ «Особливості застосування»).
 • Регистрационное удостоверение: UA/6082/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 30.12.2075
 • Состав: 1 таблетка мі¬с¬тить індапаміду 2,5 мг
 • Сроки хранения: 4 роки.
 • Торговое наименование: ІНДАПАМІД
 • Условия отпуска: за рецептом
 • Условия хранения: Зберігати в оригінальній упаковці, захищаючи від світла та вологи, при температурі не вище 25°С.Зберігати у недоступному для дітей місці.
 • Фармакологическая группа: Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю. Сульфонаміди, прості.

Упаковка

Блістер №10x3

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Індапамід

(Indapamid)

Загальна характеристика :

міжнародна та хімічна назви: indapamidе;

(RS)- 4-хлоро-3-сульфамол-N-(2-метил-2,3 дигідро-1Н-індол-1-іл)бензамід;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки вкриті оболонкою, білого кольору;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить індапаміду 2,5 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, повідон K 30, кросповідон, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат, тальк, метилгідроксипропілцелюлоза, макрогол 6000, титану діоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтичнагрупа. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю. Сульфаміди. Код АТС С03В А11.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Антигіпертензивний (діуретичний) засіб з помірною за силою і тривалою дією, похідне нетіазидних сульфонамідів. Знижує тонус гладенької мускулатури артерій, зменшує загальний периферичний опір судин. Має помірний салуретичний і діуретичний ефект, пов'язаний з блокадою реабсорбції іонів натрію, хлору, водню, і меншою мірою - іонів калію в проксимальних канальцях і кортикальному сегменті дистального канальця нефрону. Судинорозширювальний ефект і зниження загального периферичного опору судин має в своїй основі такі механізми: зниження реактивності судинної стінки до норадреналіну і ангіотензину II; збільшення синтезу простагландинів, що мають судинорозширювальну активність; зменшення потоку кальцію в гладком'язові клітини судин. Сприяє зменшенню гіпертрофії лівого шлуночка серця. У терапевтичних дозах практично не впливає на ліпідний і вуглеводний обмін (зокрема у хворих з супутнім цукровим діабетом).

Антигіпертензивний ефект розвивається в кінці першого/на початку другого тижня при постійному прийомі препарату і зберігається протягом 24 годин на фоні одноразового прийому.

Фармакокінетика.Після перорального прийому швидко і повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту; біодоступність висока (93%). Вживання їжі трохи уповільнює швидкість абсорбції, але не впливає на її повноту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 години після перорального прийому. Рівноважна концентрація встановлюється через 7 днів регулярного прийому. Період напіввиведення становить у середньому 14-18 годин, зв'язок з білками плазми крові – 79 %. Зв'язується також з еластином гладеньких м'язів судинної стінки. Має високий об'єм розподілу, проходить крізь гістогематичні бар'єри (в т.ч. плацентарний), проникає в грудне молоко.

Метаболізується в печінці. Виводиться з сечею 7% в незмінному стані і 70% у вигляді метаболітів та 23% з калом. У хворих з нирковою недостатністю фармакокінетика практично не змінюється. Не кумулює.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають 2,5 мг на добу внутрішньо, а саме: по 1 таблетці, краще вранці.

Побічна дія.

З боку шлунково-кишкового тракту: можливі нудота/анорексія, сухість у роті, гастралгія, блювання, діарея, запор, відчуття дискомфорту в ділянці живота, у поодиноких випадках – панкреатит.

З боку центральної нервової системи: астенія, нервозність, головний біль, запаморочення, сонливість, безсоння, депресія; рідко - підвищена стомлюваність, загальна слабкість, нездужання, спазм м'язів, напруженість.

З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія, зміни на електрокардіограмі, характерні для гіпокаліємії, аритмії, відчуття серцебиття.

Алергічні реакції:  шкірний висип, кропив'янка, свербіж, рідко - геморагічний васкуліт, загострення системного червоного вовчака.

Лабораторні показники: гіпокаліємія, гіпонатріємія, гіпохлоремічний алкалоз, гіперурикемія, гіперкреатинемія, гіперглікемія, рідко - гіперкальціємія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, інших похідних сульфонаміду або інших компонентів препарату; анурія; гіпокаліємія, виражена печінкова (в т.ч. з енцефалопатією) і/або ниркова недостатність; гостре порушення мозкового кровообігу; вагітність; період лактації; вік до 18 років (ефективність і безпека не встановлені).

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, слабкість, порушення функції шлунково-кишкового тракту, водно-електролітні порушення, зниження артеріального тиску, запаморочення, сонливість, сплутаність свідомості, пригнічення дихання. У хворих на цироз печінки можливий розвиток печінкової коми.

Лікування: промивання шлунка і/або застосування активованого вугілля, корекція водно-електролітного балансу, регідратаційна терапія. Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. З обережністю призначають при цукровому діабеті у стадії декомпенсації, гіперурикемії (особливо, коли супроводжуються подагрою і уратним нефролітіазом).

Хворим, які приймають серцеві глікозиди, проносні засоби на фоні гіперальдостеронізму, а також особам похилого віку показаний регулярний контроль вмісту іонів K+ і креатиніну.

На фоні прийому індапаміду слід систематично контролювати концентрацію іонів K+, Na+, Mg2+ у плазмі крові (можуть розвинутись електролітні порушення), рH, концентрацію глюкози, сечової кислоти і залишкового азоту.

Найбільш ретельний контроль показаний щодо хворих на цироз печінки (особливо з набряками або асцитом - ризик розвитку метаболічного алкалозу, що посилює прояви печінкової енцефалопатії), ішемічну хворобу серця, із серцевою недостатністю, а також осіб похилого віку. До групи підвищеного ризику також належать хворі із збільшеним інтервалом QТ на електрокардіограмі (уродженим або набутим).

Перше вимірювання концентрації К+ у крові слід провести протягом першого тижня лікування.  Гіперкальціємія на фоні прийому індапаміду може бути наслідком недіагностованого раніше гіперпаратиреозу.

У хворих на цукровий діабет потрібно контролювати рівень глюкози в крові, особливо за наявності гіпокаліємії.

Значна дегідратація може призвести до розвитку гострої ниркової недостатності (зниження клубочкової фільтрації). Хворим необхідно компенсувати втрату води і на початку лікування ретельно контролювати функцію нирок.

Індапамід може дати позитивний результат при проведенні допінг-контролю.
Хворим на артеріальну гіпертензію із гіпонатріємією (внаслідок прийому діуретиків) необхідно за 3 дні до початку прийому інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту припинити прийом діуретиків (індапаміду), прийом індапаміду відновлюють дещо пізніше або їм призначають початково низькі дози інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту.

Похідні сульфонамідів можуть загострювати перебіг системного червоного вовчака (це необхідно мати на увазі при призначенні індапаміду).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні із салуретиками, серцевими глікозидами, глюко- і мінералокортикоїдами, тетракозактидом, амфотерицином В (внутрішньовенно), проносними засобами підвищується ризик розвитку гіпокаліємії.

При одночасному прийомі з серцевими глікозидами підвищується ймовірність розвитку дигіталісної інтоксикації; з препаратами кальцію - гіперкальціємії; з метформіном - можливе посилення ацидозу.

Індапамід підвищує концентрацію іонів літію в плазмі крові (зниження виведення із сечею), літій справляє нефротоксичну дію.

Астемізол, еритроміцин внутрішньовенно, пентамідин, сультоприд, терфенадин, вінкамін, антиаритмічні препарати Iа класу (хінідин, дизопірамід) і III класу (аміодарон, бретиліум, соталол) можуть призвести до розвитку аритмії за типом "пірует".

Нестероїдні протизапальні препарати, глюкокортикостероїдні засоби, тетракозактид, симпатоміметики при одночасному застосуванні з індапамідом знижують гіпотензивний ефект, баклофен - підсилює. Комбінація з калійзберігаючими діуретиками може бути корисною для деяких хворих, однак при цьому повністю не виключається можливість розвитку гіпо- або гіперкаліємії, особливо у хворих на цукровий діабет і з нирковою недостатністю. 

При застосуванні із інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту збільшується ризик розвитку артеріальної гіпотензії і/або ниркової недостатності, особливо при наявному стенозі ниркової артерії.

Збільшує ризик розвитку порушень функції нирок при застосуванні йодовмісних контрастних засобів у високих дозах (зневоднення організму). Перед застосуванням йодовмісних контрастних речовин хворим необхідно відновити втрату рідини. Іміпрамінові (трициклічні) антидепресанти і антипсихотичні препарати підсилюють гіпотензивну дію і збільшують ризик розвитку ортостатичної гіпотензії.

Циклоспорин підвищує ризик розвитку гіперкреатинемії, гіперкаліємії.

Знижує ефект непрямих антикоагулянтів (похідних кумарину або індандіону) через підвищення концентрації факторів згортання внаслідок зменшення об'єму циркулюючої крові і підвищення їх продукції печінкою (може знадобитися корекція дози).

Посилює блокаду нервово-м'язової передачі, що розвивається під дією недеполяризуючих міорелаксантів.

Дає позитивну реакцію на допінг-контроль.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15° до 25° С у захищеному від світла та вологи, недоступному для дітей місці. Термін придатності - 4 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. № 30 (10х3). По 10 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері; по 3 блістери у картонній упаковці.

Виробник. «Хемофарм» АД, Сербія.

Адреса. 26300 м. Вршац, Белградський шлях б/н,

 тел.: 381/13/821345.