ХЛОРГЕКСИДИН раствор 0,5 мг/мл

Форма выпуска и дозировка

Раствор, 0,5 мг/мл

Раствор, 0,5 мг/мл

Упаковка

Банка скляна 100 мл №1x1
Флакон полімерний 100 мл №1x1

Банка скляна 100 мл №1x1

Аналоги

Классификация

Классификация эквивалентности

N/A

info

Действующее вещество

ХЛОРГЕКСИДИН

Производитель:

ООО Фаргомед Украина

Форма товара

Розчин для зовнішнього застосування

Условия отпуска

без рецепта

Регистрационное удостоверение

UA/5492/01/01

Дата последнего обновления: 08.07.2020

Характеристика

 • Взаимодействие с другими лекарственными средствами: Для уникнення небезпеки розвитку дерматиту одночасно застосовувати хлоргексидин і препарати йоду не бажано.Хлоргексидину диглюконат є катіонною речовиною і несумісний з милом та іншими аніонними сполуками (колоїди, гуміарабік, карбоксиметилцелюлоза). Сумісний з препаратами, які містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетримонію бромід).
 • Дети: Не застосовуватидітям віком до 12 років.
 • Заявитель: ТОВ "Фаргомед", Київська обл., смт. Іванків, Україна
 • Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами: Не впливає.
 • Приказ МЗ: №213 від 28.03.2012
 • Особые предостережения: У пацієнтів при відкритій черепно-мозковій травмі, ушкодженні спинного мозку, перфорації барабанної перетинки слід запобігати потрапляння препарату на поверхню головного мозку, мозкових оболонок та в барабанну порожнину. У разі потрапляння на слизові оболонки очей слід ретельно промити їх водою.
 • Передозировка: Випадки передозування при зовнішньому застосуванні невідомі. При помилковому прийомі внутрішньо великої кількості речовини (300 мг хлоргексидину, що відповідає0,5 л 0,05 % розчину) настає летальний випадок з ознаками печінково-ниркової недостатності.
 • Побочные реакции: Препарат, як правило, переноситься добре, проте в окремих випадках можливі реакції гіперчутливості, при підвищеній індивідуальній чутливості, можливі сухість і свербіж шкіри, дерматити, липкість шкіри рук, яка спостерігається протягом 3-5 хвилин, фотосенсибілізація.
 • Индикация: Гнійно-септичні процеси, дезінфекція мікротравм (ран, подряпин, опіків).Препарат такожможназастосовувати для профілактики венеричних захворювань (сифіліс, гонорея, трихомоніаз).
 • Противопоказания: Підвищена індивідуальна чутливість до хлоргексидину, алергічні захворювання, дерматити, вірусні захворювання шкіри. Не рекомендується застосовувати для обробки кон'юнктиви і промивання порожнин, на рани з великою поверхнею, при операціях у ділянках центральної нервової системи і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий апарат.
 • Регистрационное удостоверение: UA/5492/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 30.12.2075
 • Состав: 100 мл розчину містять розчину хлоргексидину біглюконату 20 % – 0,25 мл
 • Сроки хранения: 3р.
 • Торговое наименование: ХЛОРГЕКСИДИН
 • Условия отпуска: без рецепта
 • Фармакологическая группа: Антисептичні та дезінфекційні засоби.

Упаковка

Банка скляна 100 мл №1x1

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХЛОРГЕКСИДИН

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: хлоргексидин біглюконат;

100 мл розчину містять розчину хлоргексидину біглюконату 20 % – 0,25 мл;

допоміжні речовини: вода очищена.

Лікарська форма. Розчин для зовнішнього застосування.

Прозора безбарвна рідина без запаху.

Назва і місцезнаходження виробника.

ТОВ «Фармацевтична фабрика».

Україна, 76007, м. Івано-Франківськ, вул. Б. Хмельницького, 94.

Фармакотерапевтична група.

Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТС D08А С02.

Хлоргексидину диглюконат є катіонним бігуанідом. Хлоргексидин блокує аміногрупи клітинних білків. Проникає у внутрішньоклітинні мембрани бактеріальних клітин, осідає на цитоплазмі і змінює функцію мембрани, перешкоджаючи споживання кисню, що спричиняє зниження рівня АТФ і загибель клітин. Руйнує ДНК і порушує синтез ДНК у мікроорганізмів. Забезпечує тривалу персистентну антимікробну активність, що перешкоджає розмноженню мікроорганізмів як мінімум протягом 6 годин після застосування препарату. У присутності крові та інших органічних субстанцій антимікробна активність хлоргексидину диглюконату не знижується.

Через інтактну шкіру не проникає. 

Показання для застосування.

Гнійно-септичні процеси, дезінфекція мікротравм (ран, подряпин, опіків). Препарат також застосовують для профілактики венеричних захворювань (сифіліс, гонорея, трихомоніаз).

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до хлоргексидину. Схильність до алергічних реакцій і алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри.

Не рекомендується застосовувати для обробки кон’юнктиви і промивання порожнин, на рани з великою поверхнею, при операціях у ділянках ЦНС і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

У пацієнтів при відкритій черепно-мозковій травмі, ушкодженні спинного мозку, перфорації барабанної перетинки слід запобігати потрапляння препарату на поверхню головного мозку, мозкових оболонок та в барабанну порожнину. 

У випадку потрапляння препарату на слизову оболонку ока її слід швидко та ретельно промити водою.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності або годування груддю препарат можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Не застосовують дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози.

Препарат тільки для зовнішнього та місцевого застосування. При мікротравмах шкіру навколо рани обробляють розчином, після чого на рану накласти серветку, змочену розчином і зафіксувати її пов’язкою або пластиром.

Перед застосуванням препарату з метою профілактики венеричних захворювань слід помочитися, вимити руки і статеві органи. Після цього слід зняти кришку, натиснути на стінки флакона і струменем розчину обробити шкіру лобка, внутрішніх поверхонь стегон, статевих органів. У зовнішній отвір сечовивідного каналу слід ввести носик насадки, щільно притиснути його до стінки сечовивідного каналу і видавити 1,5-3 мл розчину (для чоловіків), або 1-1,5 мл розчину (для жінок). Потім, не розтулюючи пальців, витягнути насадку із сечовивідного каналу, а розчин затримати протягом 2-3 хв. Розчином, що залишився, жінки обприскують вагіну. Після процедури рекомендується не мочитися протягом 2 годин. Антисептична обробка шкіри та слизових оболонок Хлоргексидином ефективна, якщо вона проведена не пізніше 2 годин після статевого акту.

Передозування.

Випадки передозування при зовнішньому застосуванні не відомі.

При помилковому прийомі внутрішньо великої кількості речовини (300 мг Хлоргексидину, що відповідає 0,5 л 0,05 % розчину) настає летальний кінець з ознаками печінково-ниркової недостатності.

Препарат практично не адсорбується у шлунку. При випадковому проковтуванні засобу слід промити шлунок, використовуючи сире молоко, сире яйце або желатин.

Побічні ефекти.

Препарат, як правило, переноситься добре, проте в окремих випадках, при підвищеній індивідуальній чутливості можливі сухість та свербіж шкіри, дерматити, липкість шкіри рук, яка спостерігається протягом 3-5 хв, фотосенсибілізація, можливі інші реакції гіперчутливості.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Для уникнення небезпеки розвитку дерматиту одночасно застосовувати Хлоргексидин і препарати йоду небажано.

Хлоргексидину диглюконат є катіонною речовиною і несумісний з милом та іншими аніонними речовинами (колоїди, гуміарабік, карбоксиметилцелюлоза). Сумісний з препаратами, які містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетримонію бромід).

Етанол посилює дію препарату.

У концентрації 0,05 % хлоргексидину диглюконат несумісний з боратами, карбонатами, хлоридами, цитратами, фосфатами, сульфатами, оскільки утворюються важкорозчинні осади.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Упаковка.

По 100 мл у контейнерах полімерних з насадкою.

Категорія відпуску. Без рецепта.