ГЕПТРАЛ таблетки 400 мг

Rp

АДЕМЕТИОНИН

Дата последнего обновления: 01.12.2019

Форма выпуска и дозировка

tab_kish_rozch
Таблетки кишковорозчинні, 400 мг

Упаковка

Блістер №10x2

Варианты дозирования

Дозировка

400 мг

Варианты дозирования

500 мг; 400 мг; 500 мг

Форма

Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін’єкцій, Таблетки кишковорозчинні

Эквивалентность

-

Классификация

Аналоги

Характеристика

  • Заявитель: Ебботт Лабораторіз С.А., Швейцарія
  • Приказ МЗ: №226 від 20.04.2011
  • Регистрационное удостоверение: UA/6993/01/01
  • Срок действия регистрационного удостоверения: 30-12-2075
  • Состав: 1 таблетка містить 760 мг адеметіоніну 1,4-бутандисульфонату, що відповідає 400 мг катіону адеметіоніну
  • Сроки хранения: 3р.
  • Торговое наименование: ГЕПТРАЛ®
  • Условия отпуска: за рецептом
  • Фармакологическая группа: Засоби, що впливають на систему травлення і процеси метаболізму. Амінокислоти та їх похідні.

Упаковка

Блістер №10x2

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГЕПТРАЛ®

(HEPTRAL®)

Склад

діюча речовина: 1 флакон з ліофілізованим порошком містить 760 мг адеметіоніну 1,4-бутандисульфонату, що відповідає 400 мг катіону адеметіоніну;

допоміжні речовини: 1 ампула з розчинником містить L-лізин, натрію гідроксид, воду для ін’єкцій;

діюча речовина: 1 таблетка містить 760 мг адеметіоніну 1,4-бутандисульфонату, що відповідає 400 мг катіону адеметіоніну;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, метакрилатного сополімеру дисперсія, поліетиленгліколь 6000, тальк, симетикону емульсія, полісорбат 80, натрію гідроксид.

Лікарська форма.

Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін'єкцій.

Таблетки кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що впливають на систему травлення і процеси метаболізму. Код АТС А16А А02.

Клінічні характеристики.

Показання.

-Хронічний гепатит;

-внутрішньопечінковий холестаз, у тому числі холестаз вагітних;

-цироз печінки;

-печінкова енцефалопатія;

-депресивні синдроми;

-абстинентний синдром.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Спосіб застосування та дози.

Лікування може бути розпочато з парентерального введення препарату з подальшим застосуванням препарату у формі таблеток або відразу із застосування таблеток. Добову дозу таблеток можна розподіляти на 2-3 прийоми.

Лікування депресивних синдромів.

Початкова терапія: застосовують по 400 мг на добу внутрішньовенно або внутрішньом’язово протягом 15-20 днів.

Підтримуюча терапія: застосовують внутрішньо по 2-3 таблетки на добу (800-1200 мг/добу).

Лікування захворювань печінки.

Початкова терапія: застосовують по 400-800 мг на добу внутрішньовенно або внутрішньом’язово протягом 2-х тижнів.

Підтримуюча терапія: застосовують внутрішньо по 2-4 таблетки на добу (800-1600 мг/добу).

Тривалість терапії залежить від тяжкості та перебігу захворювання та визначається лікарем індивідуально.

Пацієнти літнього віку.

Клінічних даних щодо застосування адеметіоніну у пацієнтів літнього віку недостатньо. Лікування рекомендується розпочинати з найменшої рекомендованої дози, зважаючи на зниження печінкової, ниркової або серцевої функції, наявності супутніх патологічних станів та застосування інших лікарських засобів.

Побічні реакції.

Протягом клінічних досліджень.

За даними 22-х проведених клінічних досліджень лікування адеметіоніном побічні реакції спостерігалися лише у 7,2% від загальної кількості пацієнтів. Найчастіше повідомлялося про нудоту, біль у животі, діарею. Не завжди для нижчеперерахованих побічних явищ, що виникли, було можливим встановити причинний зв'язок з препаратом.

Інфекції та інвазії: інфекції сечовивідних шляхів.

Психічні розлади: сплутаність свідомості, безсоння.

Неврологічні розлади: запаморочення,головний біль, парестезії.

Серцево-судинні розлади: припливи, поверхневий флебіт.

Шлунково-кишкові розлади: здуття живота, біль у животі, діарея, сухість у роті, диспепсія, езофагіт, метеоризм, шлунково-кишковий біль, шлунково-кишкові розлади, шлунково-кишкова кровотеча, нудота, блювання.

Розлади гепатобіліарної системи: печінкова коліка, цироз печінки.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: гіпергідроз,свербіж, шкірні висипання.

Порушення з боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: артралгія, м’язові судоми.

Загальні розлади та місце введення: астенія, озноб, реакції у місці введення, грипоподібні симптоми, нездужання, периферичні набряки, гіпертермія.

Протягом постмаркетингового застосування.

Порушення з боку імунної системи: анафілактичні реакції.

Порушення з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: набряк гортані.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: реакції у місці введення (дуже рідко – з некрозом шкіри), висипання, ангіоневротичний набряк.

Передозування.

Рідко повідомлялося про випадки передозування адеметіоніном. При передозуванні рекомендовано спостереження за пацієнтом та застосування підтримуючих засобів.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування високих доз адеметіоніну у ІІІ триместрі вагітності не спричиняло будь-яких побічних реакцій. Адеметіонін застосовують у І та ІІ триместрі вагітності тільки у разі крайньої потреби. 

У період годування груддю адеметіонін застосовують тільки тоді, коли користь від його застосування переважає ризик для немовляти.

Діти.

Безпека та ефективність застосування адеметіоніну у дітей не встановлені.

Особливості застосування.

Ліофілізований порошок розчиняють у спеціальному розчиннику, що додається, безпосередньо перед застосуванням. Препарат можна вводити у вигляді внутрішньом’язових або внутрішньовенних ін’єкцій. Внутрішньовенне введення проводять дуже повільно. Невикористану частину розчину потрібно викинути.

Не слід застосовувати порошок у разі зміни його кольору. Адеметіонін не слід змішувати з лужними розчинами або розчинами, що містять іони кальцію.

Таблетки слід ковтати, не розжовуючи. Таблетки Гептралу® покриті спеціальною оболонкою, що розчиняється тільки в кишечнику, завдяки чому адеметіонін вивільняється у дванадцятипалій кишці. Для кращого всмоктування активної речовини та для повного терапевтичного ефекту таблетки слід застосовувати між прийомами їжі.

Таблетку Гептралу® слід виймати з блістера безпосередньо перед прийомом. У разі зміни кольору таблеток необхідно утриматися від їх застосування.

Недостатність вітаміну В12 та фолієвої кислоти може спричинити зменшення концентрації адеметіоніну, тому рекомендується їх супутнє застосування у звичайних дозах.

Адеметіонін не рекомендується для застосування у пацієнтів із біполярними психозами. Були повідомлення про пацієнтів, у яких відбувся перехід від депресії до гіпоманії або манії при лікуванні адеметіоніном.

Ефективність застосування адеметіоніну для лікування депресії була продемонстрована в короткотривалих клінічних спостереженнях (3-6 тижнів). Ефективність застосування адеметіоніну тривалістю більше 6 тижнів для лікування депресії не відома.Пацієнтів слід попередити про необхідність інформування лікаря, якщо під час терапії адеметіоніном симптоми їх захворювання (депресії) не проходять або погіршуються. Пацієнти з депресією зазвичай знаходяться у групі підвищеного ризику щодо скоєння суїциду або інших серйозних вчинків, тому потребують ретельного спостереження та постійної психіатричної допомоги під час лікування адеметіоніном з метою контролю ефективності лікування.

Печінкова недостатність. Фармакокінетичні характеристики не відрізняються у здорових добровольців та пацієнтів із хронічним захворюванням печінки.

Слід контролювати рівні аміаку у пацієнтів з прециротичною або циротичною стадією гіперамоніємії, які застосовують таблетки адеметіоніну.

Ниркова недостатність. Відповідних досліджень не проводилося, тому таким пацієнтам адеметіонін застосовують з обережністю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

У деяких пацієнтів протягом терапії адеметіоніном може виникнути запаморочення. У таких випадках не слід керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами до повного зникнення симптомів, що можуть впливати на швидкість реакції при зазначених видах діяльності. 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Було повідомлення про розвиток серотонінового синдрому у пацієнта, який застосовував адеметіонін на тлі прийому кломіпраміну. Хоча дискутується, слід з обережністю застосовувати адеметіонін одночасно з селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну, трициклічними антидепресантами (такими як кломіпрамін), препаратами та рослинними засобами, що містять триптофан.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

S-аденозил-L-метіонін (адеметіонін) – натуральна амінокислота, що присутня у всіх тканинах і рідких середовищах організму. Адеметіонін перш за все діє як коензим та донор метильної групи у багатьох реакціях трансметилювання, як попередник біохімічних тіолових сполук (цистеїну, таурину, глютатіону, коензиму А та ін.) – у реакціях транссульфурування.

Перенесення метильних груп (трансметилювання) адеметіоніну є важливим метаболічним процесом при будуванні фосфоліпідної мембрани клітин та відіграє роль у текучості мембран.

Адеметіонін здатний проникати через гематоенцефалічний бар’єр. Високі концентрації адеметіоніну впливають на процеси трансметилювання, які є дуже важливими у мозковій тканині, завдяки впливу на метаболізм катехоламінів (допаміну, адреналіну, норадреналіну), індоламінів (серотоніну, мелатоніну) та гістаміну.

Глютатіон, найпотужніший антиоксидант, є важливим компонентом для печінкової детоксикації. Адеметіонін підвищує рівень глютатіону у пацієнтів з ураженням печінки як алкогольного, так і неалкогольного ґенезу.

Фолієва кислота та вітамін В12 є есенціальними ко-нутрієнтамив метаболізміта накопиченні адеметіоніну.

Фармакокінетика.

Абсорбція. У людинипісля внутрішньовенного введення фармакокінетичний профіль адеметіоніну є біекспоненціальним зі швидкою фазою розподілу у тканинах та кліренсом із періодом напіввиведення близько 1,5 години. Абсорбція при внутрішньом’язовому введенні – 96 %, максимальні плазмові концентрації досягаються через 45 хв після застосування. Після внутрішнього застосування кишковорозчинних таблеток адеметіоніну (400-1000 мг) максимальні плазмові концентрації, що досягаються, є дозозалежними та становлять 0,5-1 мг/л через 3-5 годин. Біодоступність після перорального застосування підвищується, якщо адеметіонін застосовується між прийомами їжі. Плазмові концентрації знижуються до вихідних значень протягом 24 годин.

Розподіл. Об’єм розподілу становить 0,41 та 0,44 л/кг для доз адеметіоніну 100 мг та 500 мг відповідно. Зв’язування з білками сироватки крові незначне і становить > 5 %.

Метаболізм. Процес метаболізму адеметіоніну є циклічним і називається циклом адеметіоніну. На першому етапі цього циклу адеметіонінзалежна метилаза використовує адеметіонін як субстрат для продукції S-аденозилгомоцистеїну, який потім гідролізується до гомоцистеїну та аденозину за допомогою S-аденозилгомоцистеїнгідралази. Гомоцистеїн, у свою чергу, піддається зворотній трансформації до метіоніну шляхом переносу метильної групи від 5-метилтетрагідрофолату. Зрештою, адеметіонін може бути перетворений в адеметіонін, завершуючи цикл.

Виведення. У людини неметаболізований адеметіонін виводиться із сечею (15,5 ± 1,5 %) та фекаліями (23,5 ± 3,5 %).

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

порошок ліофілізований – ліофілізована маса від білого до злегка жовтого кольору, вільна від сторонніх частинок; розчинник – прозора рідина від безбарвного до злегка жовтуватого кольору, вільна від сторонніх частинок, із характерним запахом аміну; приготований розчин – прозорий, вільний від сторонніх частинок, від злегка жовтого до жовтого кольору;

таблетки – практично білого кольору, овальної форми без тріщин або сколів, вкриті плівковою оболонкою.

Несумісність. Адеметіонін (розчин для ін’єкцій) не слід змішувати з лужними розчинами або розчинами, що містять іони кальцію.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці. Приготований розчин можна зберігати протягом 3 годин при температурі не вище 25 °С.

Упаковка.

Порошок ліофілізований. 5 скляних флаконів з ліофілізованим порошком та 5 ампул (5 мл) з розчинником для порошку у картонній коробці.

Таблетки. По 10 таблеток у блістері. По 2 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Таблетки:

ХОСПІРА С.П.А., Італія/ HOSPIRA S.Р.A., Italy або

АББОТТ С.р.Л., Італія / ABBOTT S.r.L., Italy.

Порошок ліофілізований:

ХОСПІРА С.П.А., Італія/ HOSPIRA S.Р.A., Italy або

ФАМАР ЛЄГЛЬ, Франція/ FAMAR L’AIGLE, France та ФАМАР С.А., Греція/ FAMAR S.A., Greece.

Місцезнаходження.

Таблетки:

Віа Фоззе Ардеатіне 2, 20060 Ліскате, Італія / Via Fosse Ardeatine 2, 20060 Liscate (MI), Italy або

Віа Понтіна, Kм 52, 04010 Камповерде ді Апріліа ЛТ, Італія/ Via Pontina, Km 52, 04010 Campoverde di Aprilia (LT), Italy.

Порошок ліофілізований:

Віа Фоззе Ардеатіне 2, 20060 Ліскате, Італія / Via Fosse Ardeatine 2, 20060 Liscate (MI), Italy або

БП 103 вул. де Л’Іль, 28380 Сен-Ремі Сюр Авр, Франція/ BP 103 Rue de I’Isle, 28380 Saint-Remy sur Avre, France та Алімос Плант, вул. Аг. Дімітріу, 63, 17456 Алімос Афіни, Греція/ Alimos Plant, 63 Ag. Dimitriou Str, 17456 Alimos Attiki, Greece.