ФЕСТАЛ драже

Форма выпуска и дозировка

Драже

Драже

Упаковка

№20x1
№100x1

№20x1

Аналоги

Соответствующих аналогов не найдено

Классификация

Классификация эквивалентности

N/A

info

Действующее вещество

-

Форма товара

Драже

Условия отпуска

без рецепта

Регистрационное удостоверение

UA/2531/01/01

Дата последнего обновления: 09.07.2020

Характеристика

 • Заявитель: Авентіс Фарма Лімітед, Індія
 • Приказ МЗ: №1094 від 13.12.2010
 • Особые предостережения: У період одужання або при розширенні дієти препарат можна приймати тільки за призначенням лікаря.
 • Передозировка: Лікування: відміна препарату, достатня гідратація, симптоматична терапія.
 • Побочные реакции: Препарат містить олію рицинову, яка може викликати розлади шлунка та діарею.
 • Индикация: Замісна терапія прилегкому та середньому ступені порушення зовнішньосекреторної функції підшлункової залози при хронічному панкреатиті (за винятком випадків загострення хронічного панкреатиту), для поліпшення процесів травлення при виразковому коліті, синдромі подразненого кишечнику, а також після резекції шлунка; при метеоризмі та деяких випадках діареї неінфекційного походження; для поліпшення перетравлювання їжі особам з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту в разі порушень режиму раціонального харчування (вживання великої кількості їжі, вживання жирної, смаженої або незвичної їжі, нерегулярне харчування тощо); при порушенні жувальної функції, при станах, що призводять до тривалої іммобілізації; підготовка до рентгенологічного та ультразвукового обстеження органів черевної порожнини; як допоміжний засіб для ефективного засвоювання жиророзчинних вітамінів і деяких лікарських засобів (ПАСК, сульфаніламідів, антибіотиків).
 • Противопоказания: Підвищена чутливість до панкреатичних ферментів тваринного походження та до компонентів препарату, гострий гепатит, механічна жовтуха, обтураційна непрохідність кишечнику, гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту.
 • Регистрационное удостоверение: UA/2531/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 29.03.2022
 • синонимично наименование: Comb drug
 • Состав: хеміцелюлази – 0,050 г; порошку жовчі бичачої – 0,025 г
 • Сроки хранения:
 • Торговое наименование: ФЕСТАЛ®
 • Условия отпуска: без рецепта
 • Фармакологические свойства: Фармакодинаміка. Ферменти, які містяться в препараті, полегшують перетравлювання білків, жирів, вуглеводів і сприяють більш повному всмоктуванню останніх у тонкому кишечнику. Екстракт жовчі сприяє емульгуванню жирів, збільшує активність ліпази, поліпшує всмоктування жирів і розчинних у жирах вітамінів. Фермент хеміцелюлаза сприяє розщепленню рослинної клітковини. Ці властивості препарату сприяють поліпшенню функціонального стану шлунково-кишкового тракту (ШКТ), нормалізації процесу травлення.
 • Фармакологическая группа: Препарати, що поліпшують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати.

Упаковка

№20x1

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФЕСТАЛ®

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: панкреатин, хеміцелюлаза, порошок жовчі бичачої;

1 драже містить панкреатину з активністю: ліпази – не менше 6 000 од. FIP, a-амілази – не менше 4 500 од. FIP, протеази – не менше 300 од. FIP;

хеміцелюлази – 0,050 г; порошку жовчі бичачої – 0,025 г;

допоміжні речовини: натрію хлорид, целюлози ацетилфталат, етилванілін, олія рицинова, цукроза (сахароза), метилпарабен (метилпарагідроксибензоат (Е 218)), пропілпарабен (пропілпарагідроксибензоат (Е 216)), желатин, глюкози розчин, тальк, кальцію карбонат, акація (гуміарабік), гліцерин, поліетиленгліколь 6000, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма.Драже.

Білі блискучі круглі драже, з тонким запахом ванілі.

Назва і місцезнаходження виробника. Авентіс Фарма Лімітед, Індія/Aventis Pharma Limited, India.

Мумбей, 400093, Індія/ Mumbai, 400093, India.

Власник торгової ліцензії. Авентіс Фарма Лімітед, Індія/Aventis Pharma Limited, India.

Фармакотерапевтична група. Препарати,що поліпшують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати.Код АТС А09А А02.

Ферменти, які містяться в препараті, полегшують перетравлювання білків, жирів, вуглеводів і сприяють більш повному всмоктуванню останніх у тонкому кишечнику. Екстракт жовчі сприяє емульгуванню жирів, збільшує активність ліпази, поліпшує всмоктування жирів і розчинних у жирах вітамінів. Фермент хеміцелюлаза сприяє розщепленню рослинної клітковини. Ці властивості препарату призводять до поліпшення функціонального стану шлунково-кишкового тракту (ШКТ), нормалізації процесу травлення.

Препарат не всмоктується і діє у просвіті шлунково-кишкового тракту. Вміст драже захищений кислотостійкою оболонкою, яка запобігає інактивації ферментів, що входять до складу препарату, хлористоводневою кислотою шлунка. Розчинення оболонки і вивільнення ферментів відбувається у тонкому кишечнику, тобто у лужному середовищі, яке є оптимальним для прояву активності ферментів.

Показання для застосування. Замісна терапія при легкому та середньому ступені порушення зовнішньосекреторної функції підшлункової залози при хронічному панкреатиті (за винятком випадків загострення хронічного панкреатиту), для поліпшення процесів травлення при виразковому коліті, синдромі подразненого кишечнику, а також після резекції шлунка; при метеоризмі та деяких випадках діареї неінфекційного походження; для поліпшення перетравлювання їжі особам з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту в разі порушень режиму раціонального харчування (вживання великої кількості їжі, вживання жирної, смаженої або незвичної їжі, нерегулярне харчування тощо); при порушенні жувальної функції, при станах, що призводять до тривалої іммобілізації; підготовка до рентгенологічного та ультразвукового обстеження органів черевної порожнини; як допоміжний засіб для ефективного засвоювання жиророзчинних вітамінів і деяких лікарських засобів (ПАСК, сульфаніламідів, антибіотиків).

Протипоказання.Підвищена чутливість до панкреатичних ферментів тваринного походження, гострий гепатит, механічна жовтуха, обтураційна непрохідність кишечнику, гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Препарат містить глюкозу та цукрозу, що слід враховувати пацієнтам, хворим на цукровий діабет.

Особливі застереження. У період одужання або при розширенні дієти препарат можна приймати тільки за призначенням лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату під час вагітності та годування груддю можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. 

Не впливає.

Діти. Препарат призначений для застосування у дорослих.

Спосіб застосування та дози. Дорослим приймати по 1 драже з невеликою кількістю рідини під час або відразу після кожного основного прийому їжі. Драже не слід розжовувати. У разі необхідності дозу можна збільшити до 2 драже.

Тривалість лікування може становити від кількох днів (при порушенні травлення внаслідок неправильного харчування) до кількох місяців і навіть років (у разі необхідності постійної замісної терапії).

Передозування. На сьогоднішній день жодного повідомлення про передозування або виникнення інтоксикації при застосуванні препарату ФесталÒ не надходило.

Побічні ефекти.Дуже рідко можливо виникнення нудоти, діареї, болю в животі, інколи – колікоподібного, подразнення навколо анального отвору (особливо при застосуванні дуже високих доз). Можливо виникнення таких реакцій підвищеної чутливості, як почервоніння шкіри, сльозотеча та чхання. Застосування дуже високих доз препарату може призвести до підвищення рівня сечової кислоти у крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

ФесталÒ сприяє ефективному засвоюванню жиророзчинних вітамінів, сульфаніламідів, антибіотиків, ПАСК.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище + 25 ºС.

Упаковка.

№ 20 (10х2): по 10 драже у стрипі, по 2 стрипи у картонній коробці.

№ 100 (10х10): по 10 драже у стрипі, по 10 стрипів у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.