6 симптомів, які не можна ігнорувати

Міцний сон може означати нарколепсію, а худорлявість — гепатит.

Часом буває складно зрозуміти: чи впораємося ми з проблемою самостійно, чи слід йти до лікаря. Більшість з нас, відчувши біль у грудях, слабкість, запаморочення або погіршення зору, вважає за краще вичікувати. А чи знаєте ви, що відстрочене лікування в багатьох випадках може накласти серйозний відбиток на все життя?

Ось 6 симптомів, які ви не повинні ігнорувати:

1. Несподівана втрата ваги

Якщо ви втрачаєте вагу, не роблячи для цього жодних зусиль, це погано. Жінки в таких моментах часто хваляться перед подругами, не розуміючи, що в міру дорослішання, людський організм схильний набирати вагу, але не навпаки! Часто це симптом раку, захворювання щитоподібної залози, целіакії, ВІЛ і гепатиту С.

2. Родимки, які змінюють колір

Ніколи і ні за що не ігноруйте родимку, що змінюється в розмірі, формі або кольорі, і перевіряйте їх у дерматолога щороку. Рак шкіри — найпоширеніше захворювання у світі. І часто трагедія полягає в тому, що пацієнти приймають ракові плями за веснянки. Хоча давно вже час бити на сполох.

3. Надмірний сон

Доведено, що вживання червоного м’яса (яловичина і баранина) і оброблених м’ясних виробів (ковбаса, балик) підвищують ризик розвитку колоректального раку. А от фрукти та овочі навпаки. Також фахівці виступають за дієтичне м’ясо (курка, індичка, кролик). Цікаво, що ще 50 років тому захворювання у світі було не дуже поширене. Адже люди харчувалися менше і гірше. Тому його часто називають «раком ситого життя».

4. Перманентний кашель

Якщо ви кашляєте більш як 2 місяці поспіль, а інших симптомів застуди не спостерігаєте, значить, щось пішло не так. Можливо справа в астмі або кислотному рефлюксі.

5. Біль у правому нижньому квадранті живота

Якщо така триває більше декількох днів, треба терміново йти до лікарні. Є підозра, що у вас ось-ось лопне апендикс. Так, в основному він турбує в районі пупка, але також може бентежити саме справа. Тому не гайте часу.

6. Хронічний біль

Лікарів вчать, що щоденний біль, який триває більше за 12 тижнів, вважається хронічним. Його причина завжди повинна визначатися. За допомогою кваліфікованого фахівця, а не пошукача від Google. За останнє десятиліття медицина дізналася багато про біологічні і неврологічні механізми болю. Тому полегшити собі життя цілком реально.

Наші тіла — чудові творіння. Вони з машинною точністю здатні визначити пошкоджену ділянку і дати сигнал. Наш священний обов’язок — бачити ці сигнали, прислухатися до них і не зволікати з лікуванням.